Jesteśmy już 20 owocnych lat na rynku!

logotype 2022
Image

Poznaj naszą firmę

Działamy na rynku usług konsultingowych od 2003 r. Zajmujemy się pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania (dotacje, kredyty, pożyczki) inwestycji rozwojowych dla naszych klientów, którymi są zarówno przedsiębiorcy jak i jednostki samorządowe z całej Polski. Zaangażowanie i pasja tworzenia wyjątkowych projektów pozwoliły nam na stworzenie marki IR CONSULTING cenionej zarówno przez klientów jak i instytucje, z którymi współpracujemy. Za sukces naszego zespołu uważamy zbudowanie wielu długotrwałych relacji z klientami. Współpracujemy z uczelniami, jednostkami naukowo-badawczymi, specjalistami od zamówień publicznych i środowiska, bankami i innymi instytucjami.

ZAKRES NASZYCH USŁUGW PROCESIE POZYSKIWANIA FUNDUSZY UNIJNYCH

Image

Nasza specjalizacja obejmuje:

 • pozyskiwanie i rozliczanie bezzwrotnych dotacji z funduszy UE,
 • efektywne pozyskanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorstwa,
 • analiza bieżącej działalności i doradztwo biznesowe.

 

Potwierdzeniem naszych kompetencji jest wysoki wskaźnik liczby projektów zatwierdzonych do dofinansowania w stosunku do złożonych aplikacji oraz kwota pozyskanych dotacji przekraczająca 350 mln zł.

Gwarantem wysokiej jakości usług są wyniki rankingów firm pozyskujących dotacje unijne.
Według rankingu przeprowadzonego przez miesięcznik FORBES, IR CONSULTING znalazła się na 2 miejscu wśród najskuteczniejszych firm na Śląsku, a według Funduszy Europejskich za 2017 r. IR Consulting jest na 5 miejscu wśród liderów (wartość pozyskanych dotacji) w tej branży na Śląsku.
Adresatami usług świadczonych przez IR CONSULTING są zarówno małe i średnie firmy, placówki medyczne oraz jednostki samorządowe.


Branże dla których pozyskaliśmy dotacje:

 • produkcja mebli i wyposażenia domu
 • produkcja wyrobów ze szkła i kamienia
 • przetwórstwo tworzyw sztucznych,
 • przetwórstwo rolno-spożywcze,
 • branża automotiv
 • branża IT
 • branża budowlana,
 • branża muzyczna
 • hotele i restauracje
 • placówki medyczne


IR CONSULTING zajmuje się również obsługą jednostek sektora publicznego w zakresie pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania (krajowych i unijnych).

Image
Renata Spadło
współwłaściciel, analityk finansowy

Praca w projektach unijnych jest trudna, ale zarazem ciekawa. Różnorodność branż, które poznaję, ciągłe czytanie wytycznych i regulaminów – nie pozwalają na tzw. nudę w pracy. Pozytywne opinie naszych klientów oraz instytucji, z którymi współpracujemy dają mi inspirację do podejmowania kolejnych wyzwań, bo niemal każdy projekt unijny jest dla mnie wyzwaniem. Kilkunastoletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie motta w pracy „…nie chodzi o to by przeczekać burzę, ale o to by nauczyć się tańczyć w deszczu…”. Praca daje mi satysfakcję, a rodzina daje mi szczęście ;-)
Izabela Żelichowska
współwłaściciel, analityk finansowy

Mimo, że od ponad 20 lat pracuję w konsultingu rutyna w pracy z pewnością mi nie grozi. Jednego dnia robię analizę finansową dla hotelu, kolejnego zgłębiam tajniki inwestycji deweloperskich, by za chwilę zająć się tworzeniem biznes planu o folii PET. Moja praca to także kontakt z przedsiębiorcami, z którymi uwielbiam przy dobrej kawie omawiać ich plany inwestycyjne czy innowacyjne pomysły biznesowe. Duża liczba pozytywnych opinii o naszej firmie daje mi poczucie, że to co robię ma sens i wartość dla innych. Godziny pracy spędzone przed komputerem równoważę aktywnością sportową - kocham jazdę na nartach i bieganie. Najwyższą wartością jest dla mnie rodzina.

Image

Sylwia MalczykSpecjalista ds. funduszy unijnych

Realizacja ciekawych i trudnych zadań w IR Consulting daje mi wiele satysfakcji. Najchętniej zajmuję się sporządzaniem biznes planów, wniosków do Urzędu Pracy i wniosków o dotacje unijne. Praca pozwala mi rozwijać umiejętności dobrej organizacji, działania w grupie oraz skutecznej komunikacji. Mam w sobie dużo cierpliwości i pozytywnego nastawienia do ludzi i świata. Żyję wg zasady "szklanka jest do połowy pełna". Nowe doświadczenia i sytuacje postrzegam jako szansę na rozwój. Największą motywacją w życiu są dla mnie moje dzieci - trzy cudowne dziewczyny.
Image

Elżbieta WorekGłówny specjalista ds.projektów unijnych

Z IR Consulting związana jestem od 2008 r. i odpowiadam za realizację projektów inwestycyjnych, badawczo-rozwojowych oraz opracowywanie dokumentów strategicznych dla JST. Z natury jestem osobą dociekliwą i skrupulatną, co w połączeniu z siłą spokoju pozwala mi na prowadzenie „trudnych i skomplikowanych” projektów. Szybko i chętnie się uczę oraz stale szukam nowych wyzwań. Prywatnie jestem żoną i matką dwójki wspaniałych dzieci. Uwielbiam spotykać się z ludźmi, kocham spacery po lesie i dobre książki.
Image

Agata MynarskaGłówny specjalista ds.projektów B+R

W pracy i w życiu wszystko zawsze robię na 100%. Każdy problem staram się zamienić na wyzwanie, co pozwala mi skutecznie działać. W IR Consulting zajmuję się pisaniem i rozliczaniem projektów inwestycyjnych, społecznych i badawczych. W pracy lubię szybkie tempo, jestem konkretna, zdecydowana, wymagam dużo od siebie.
W wolnej chwili lubię poeksperymentować w kuchni i aktywnie spędzać czas z najbliższymi. Szczęście daje mi rodzina. Wyciszenia szukam w długich wycieczkach górskich i dobrej książce.
Image

Marcelina BogaczAsystent ds. funduszy unijnych

Dynamika pracy, ciekawe projekty i ciągły rozwój, to coś dzięki czemu odnalazłam swoje miejsce w IR Consulting. W życiu zawodowym i prywatnym nie lubię monotonii. Kontakt z klientami, złożoność realizowanych tematów i poszukiwanie nowych rozwiązań ciągle napędza mnie do działania. W pracy odpowiadam za sporządzanie wniosków do Powiatowych Urzędów Pracy, współtworzę wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych i rozliczam projekty. Jestem osobą dobrze zorganizowaną, lubię wyznaczać sobie jasne cele i je realizować.

Faktyo IR CONSULTING

icon company3

350 mln zł

Pozyskanych
dotacji

icon company3

20 lat

Bogatych
doświadczeń

icon company3

99 / 100

Wygranych
dotacji

Faktyo naszej metodzie pracy

icon company3
Wydajność Zawsze celujemy
w maksimum kwoty
icon company3
Terminowość
Ty śpisz spokojnie,
my pilnujemy Twoich terminów
icon company3
Perfekcyjność
Najwyższa jakość jest naszym celem